Sprzątania Świata 2017

Już od ponad 20 lat, w Polsce wrzesień jest miesiącem porządków i Sprzątania Świata.

 

Wzorem lat ubiegłych we wrześniu w całej Polsce tysiące wolontariuszy wyruszy w Świat, aby monitorować środowisko, edukować i informować, ale też uprzątać swoje okolice. Liczymy i na Wasz udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Razem zmieniajmy Świat na lepsze i jak corocznie zaangażujemy młodzież i dzieci do wzięcia udziału w 24 największej akcji wolontariackiej w Polsce „Sprzątanie Świata”- Polska 2017. 24 edycja akcji przebiega pod hasłem: NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE, a jej celem jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. W tym roku inicjatywa skupia się na zbieraniu surowców wtórnych z podziałem na makulaturę, plastiki i opakowania szklane.
Na terenie naszej gminy przebieg akcji proponujemy na dzień 20 września 2017 .
Zapraszamy wszystkie organizacje, szkoły, przedszkola do wzięcia udziału w akcji poprzez czynny udział, oczyszczenie z zalegających odpadów parków, zieleńców i skwerów oraz terenów przydrożnych.
Informujemy przy tym, że dla uczestników kampanii przewidziany jest poczęstunek, dlatego proszę o informację dotyczącą ilości uczestników. Zgłoszenia uczestników można dokonać telefonicznie do dnia 14 września 2017 r. pod nr tel. 84 6572080 wew.46 lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując w tytule wiadomości Sprzątanie Świata – zgłoszenie.
Od dnia 14 września br. można będzie odebrać worki i rękawice niezbędne do przeprowadzenia akcji. W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy Werbkowice panią Beatą Stempień-Weremczuk.